Kaip parengti gyvenimo aprašymą (CV)

Liaudies išmintis byloja, kad gera pradžia - pusė darbo. Personalo atrankos specialistai tą patį sako apie gerą CV. Tad kaip parengti gerą gyvenimo aprašymą, kuris padidintų jūsų galimybes gauti norimą darbą?

1
. Prisiminkite, kad CV siunčiate ne draugei, o potencialiam darbdaviui, tad el. pašto adresas kishkutej@xxx.com visai netiktų. Ne mažiau keistai atrodo, kai potencialus darbdavys gauna el. laišką, kurio siuntėjas "miško deivė Petrauskytė" ar "Nevykusi Barbė". Geriau siųskite laišką su tikru savo vardu, o el. pašto adresą sukurkite iš savo vardo ir pavardės. Pvz. siuntėjas  Janina Petrauskytė, janina.petrauskyte@gmail.com

2
.  Jeigu neprašoma - nesiųskite savo nuotraukos. Jeigu siunčiate, pažiūrėkite, kad kampe nebūtų one.lt logotipo. Lygiai taip pat netinka jūsų vestuvinės nuotraukos, nuotraukos, kuriose jūs su maudymosi kostiumėliu ar žmonių būryje. Geriausia - paprasta portretinė nuotrauka.

3
. Pasistenkite, kad visas CV tekstas tilptų ant vieno lapo. Negražiai atrodo, kai antrame lape lieka pora eilučių.

4.
Jeigu sunku visą informaciją sutalpinti viename lape - ištrinkite nereikalingas vietas. Pavyzdžiui, nėra reikalo CV nurodyti savo lyties - ji aiški iš jūsų vardo, pavardės. Tautybę galima suprasti iš gimtos kalbos. Pilietybę svarbu nurodyti nebent tada, jei ji ne Lietuvos Respublikos.

5.
Neperkraukite savo CV kita nebūtina informacija. Prie išsilavinimo nerašykite dienų ar mėnesių, užtenka metų (pvz. 2004-2008). Jeigu jūs toje pačioje darbovietėje dirbote daugiau negu dvejus metus - tuomet ir čia užtenka nurodyti tik metus. Jeigu atlikote praktiką ar lankėte kursus - galite nurodyti tiksliau.

6
. Prie darbovietės nurodykite savo pareigas ir trumpai aprašykite savo veiklą ir atsakomybes. Ypač, jeigu jūsų pareigos tokios, iš kurių sunku nuspėti ką būtent dirbote. Pavyzdžiui, vadybinkė ar asistentė.

7
. Kalbos. Galite nenurodyti kalbos mokėjimo lygio. Užtenka parašyti pradmenys/gerai/puikiai. Prie kompiuterinių įgūdžių nebūtina vardinti visų jums žinomų programų (Word, Excel, PowerPoint ir kt.), užtenka parašyt MS Office (žinoma, jei tikrai mokate juo naudotis).

8
. Pomėgiai. Geriau jokio negu skaitymas. Skaitymą, keliavimą, fotografavimą galima rasti kas antrame CV, taigi toks pomėgis ne tik kad nepadės jums išsiskirsti, bet ir be reikalo užims vietą.

9.
CV pabaigoje galima, bet nebūtina, nurodyti turimas rekomendacijas. Tačiau, geriau iškart nerašyti rekomenduojančio asmens pavardės ir kontaktų (neaišku kur jūsų CV gali pakliūti). Užtenka nurodyti asmens pareigas ir darbovietę, o kontaktus (jeigu potencialus darbdavys pageidautų) nurodyti asmeniškai.

10
. Baigusi CV pažvelkite į jį iš šalies. Geriausia - tik kelias sekundes. Neaišku kiek laiko jūsų CV nagrinėjimui turės potencialus darbdavys ar darbo atrankos specialistai, tad geriau viskas tegu būna paprasta ir aišku. Pageidautina, kad CV butų tvarkingas ir be klaidų.